25.10.2012

Głosowanie - Etap III

Czas rozpocząć głosowanie w plebiscycie na "TOP 10 blogów polskiej Blogosfery".
Oto LINK do sondy.
Głosowanie już zamknięte!
Jestem bardzo ciekawa wyników.
Głosowanie trwało do 05.11.12.

Przypominam, że w komentarzach można uzasadniać wybór blogów, na które się zagłosowało. Osoba, która zrobi to najciekawiej otrzyma w nagrodę pakę książek zawierającą sześć nowości wydawniczych.
Jest więc o co walczyć.
Powodzenia!

12 komentarzy:

 1. Głosować mogą wszyscy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Okej, to uzasadnię swoje głosy.
  Jako pierwszy wybrałam blog Piórem Feniksa (blog.onet.pl). Zdaję sobie sprawę z tego, że jako współautorka nie jestem najbardziej wiarygodną osobą, jednak uważam, że blog zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Po pierwsze - jest jednym z najstarszych blogów poświęconych młodym pisarzom i w lutym wypadnie piąta rocznica jego istnienia. Po drugie, na blogu znajduje się różnorodność tekstów, od dzieł innych autorów (tak proza, jak i poezja) aż po recenzje oraz felietony; znalazła się również garść dobrej jakości poradników dla pisarzy początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Po trzecie, blog prowadzony jest regularnie. Być może ostatnio nie widać tego najlepiej, jednak co środę i co piątek ukazuje się nowy post, konkretniej felieton dotyczący pisania, literatury, słowa, języka - czegokolwiek, co mogłoby osoby piszące zainteresować. Z kolei w niedziele, jeśli takowe są, pojawiają się recenzje i/lub nadesłane do publikacji teksty literackie. Blog jest zatem różnorodny, często odświeżany i od lat już służy zajmującym się pisaniem oraz literaturą bloggerom dzięki możliwości opublikowania własnego dzieła, poprzez poradniki tudzież organizowane co jakiś czas konkursy.

  Z kolei moim drugim wyborem byli Prozaicy (blogspot.com). Chociaż dużo młodszy od bloga PF-u, blog cieszy się w moich oczach podobnym szacunkiem oraz uznaniem. Autorki poruszają sprawy interesujące z punktu widzenia zainteresowanych literaturą oraz pisaniem bloggerów, organizują ciekawe konkursy, które mają na celu nie tylko zabawę, ale także i naukę oraz wyzwania (jak np. konkurs na potrójne drabble). I chociaż myślę, że blog mógłby być odświeżany nieco częściej, a przynajmniej odrobinę bardziej regularnie, z chęcią czytam znajdujące się tam artykuły i uważam je za przydatne bez względu na zaawansowanie literackie bloggera. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

  Tyle z uzasadnień. Pozdrawiam ciepło,

  OdpowiedzUsuń
 3. w komentarzach można uzasadniać wybór blogów, na które się zagłosowało - ale w sondzie mogę zagłosować tylko na jeden blog - czy mimo to mogę w komentarzu wyróżnić więcej niż jeden?

  Nie wiem jak wygląda teraz sprawa z terminami - było przedłużenie więc chciałabym wiedzieć do kiedy można pisać komentarze?

  no i właśnie, komentarze czy maile bo w pierwotnych zasadach była też mowa o mailu...

  serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sondzie można zagłosować na dowolną liczbę blogów.
   Uzasadniać można do końca trwania sondy - 05.11.12.
   Swoje uzasadnienie można też przesłać mi na e-maila.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację - kompletnie nie rozumiem co się stało z moim komentarzem - nie dość że pojawił się o wiele później niż go wysłałam to jeszcze jako anonimowy użytkownik, mimo że byłam zalogowana... Aż jestem ciekawa czy tym razem go przyjmie ;-)
   serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 4. Zagłosowałam w pierwszej kolejności tak jak Chiyo - dla mnie ten blog (Piórem Feniksa) to przede wszystkim sentymenty i dobre wspomnienia związane z pisaniem, które teraz porzuciłam. Ale gdy pisałam...
  Codziennie odwiedzałam tego bloga, szkoliłam warsztat (zdecydowanie dużo się od tego czasu zmieniło i wiem - mniej więcej - gdzie przecinek powinien być i jak poprawnie zapisać dialogi :)), poznałam wielu fantastycznych ludzi, których teraz z daleka podziwiam i którym kibicuję w walce o byt na rynku czytelniczym.
  Jako drugi blog wybrałam Magnolie, bo teraz moja kariera blogowa związana jest z recenzjami książek a tego właśnie magnoliowego bloga znam i bardzo lubię podczytywać. Porządne recenzje, ciekawe cykle związane z literaturą, przejrzystość i profesjonalna grafika. No i sympatyczna autorka :) To ważne!

  Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak z ciekawości chciałabym się zapytać, do kiedy trwa głosowanie, bo daty podane wcześniej są już nieaktualne?

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie mogę znaleźć Twój e-mail, droga Bello? ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, już znalazłam i wysłałam do cb maila z moimi uzasadnieniami ;d

   Usuń
 7. W pierwszej kolejności zagłosowałam na Przyczajoną Logikę. To analizatornia, ale nie taka zwykła. Jak dla mnie - najlepsza z najlepszych. Analizy Kalevatar i Pigmejki to przede wszystkim duża dawka śmiechu. Już dawno, dawno temu zasłynęły Kamiennym Jedwabiem Snape'a. Nie można powiedzieć, że to tylko ich zasługa - w końcu do obalania głupoty blogasków potrzebne są blogaski. To co robią, jest naprawdę doskonałym sposobem na poprawienie sobie humoru zarówno po dniu, w którym spotkały nas same nieprzyjemne rzeczy, jak i po takim, w którym humor doskonale nam dopisywał. Przyczajona Logika to śmiech, a śmiech to zdrowie!
  Nie omieszkałam zaznaczyć też Prozaików. Działają oni na rzecz młodych pisarzy. Organizują konkursy i ćwiczenia literackie, publikują wskazówki dla bloggerów, co naprawdę jest przydatne. Cała ich zasługa jest przede wszystkim w tym, że zachęcają do rozwijania swoich talentów i pasji. Myślę, że Prozaicy z pewnością zasłużyli na znalezienie się w dziesiątce.
  Oprócz tych dwóch stron, zagłosowałam jeszcze na blogi z opowiadaniami. Niewiele jest tu do tłumaczenia - Wspomnienia Lily Evans, Stypa po miłości i Sukcesja Chiyo. Na miejsce w dziesiątce zasłużyły wszystkie ze względu na magię, jaką wprowadzają w moje życie, które nie zawsze jest ciekawe. Napisać dobre opowiadanie to sztuka. Blogi służą przede wszystkim naszej rozrywce - i zdecydowanie swoje zadanie spełniają. Dodatkowo pozwalają mi przenieść się na chwilę do innego, pięknego świata.
  I, po cóż będę kłamać, zagłosowałam również na Więcej niż słowa. Co się będę wyrzekać swojego dziecka - głos oddałam z czystej samolubności :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...