05.01.2013

Zmiany


Niedawno rozpoczął się nowy rok. Wkrótce minie także 9 miesięcy od narodzin My Logorrhey. Uznałam te okazje za doskonały pretekst, aby ogłosić światu moje plany dotyczące przyszłości owego bobaska.


Treść

Recenzje
Uwielbiam wygłaszać swoje opinie. Uwielbiam również czytać książki oraz oglądać filmy. Z tego powodu nie zrezygnuję z ich pisania, aczkolwiek pragnę to robić trochę inaczej niż dotychczas - bardziej oryginalnie. W Blogosferze istnieje mnóstwo blogów recenzenckich, a ja nie chcę, aby My Logorrhea była, że tak to ujmę, pospolita.

Literackie próbki
Jestem (c)humanistką. Polski to mój żywioł, a ja kocham tworzyć. Na moim komputerze znajduje się mnóstwo opowiadań typu "one shot" oraz innych form pisemnych. Początkowo zastanawiałam się nad stworzeniem dla nich osobnego bloga, jednak zdecydowałam, że nie byłoby to dobrym rozwiązaniem. Wolę prowadzić jedną stronę, ale wkładać w nią całe swoje serce (jak to patetycznie brzmi) niż kilka na odwal.

Miesięczne melanże
Pamiętacie może "Weendowy melanż"? Plan był taki, że będzie to notka "o wszystkim i o niczym", którą miałam publikować w każdy piątek. Sam pomysł cieszył się u Was dużym zainteresowaniem, aczkolwiek umarł śmiercią naturalną. Po prostu nie dałam rady tak często publikować takich wpisów. Z tego właśnie powodu postanowiłam zastąpić go "Miesięcznym melanżem". Będzie to post ukazujący się w każdy ostatni piątek miesiąca, w którym znajdziecie jego podsumowanie okiem przedstawicielki młodzieży polskiej. Podsumowanie to będzie miało formę felietonu, zdjęć, filmików... czy czego mi tam przyjdzie do głowy.


Wygląd

Celem wszystkich zmian w wyglądzie bloga jest sprawienie, żeby My Logorrhea była dla Was czytelna oraz estetyczna. Jeżeli komuś coś się nie wyświetla (bądź wyświetla się dziwnie), niech śmiało pisze w komentarzu. Postaram się to naprawić. Sama w domu mam laptopa 17 cali oraz przeglądarkę Google Chrome. U mnie wszystko jest w porządku, ale nie mam pojęcia jak blog wygląda np. na mniejszych ekranach.

Szablon
Zamierzam go zmieniać raz na dwa miesiące. Szablon pragnę wykonywać sama, bo to mój blog. Nie potrzebuję pomocy żadnej szabloniarki/graficzki, więc nie proponujcie mi, że wykonacie go dla mnie. Naprawdę, poradzę sobie.

Menu
Zaszły w nim pewne zmiany.
 1. Zlikwidowałam podstronę Konkursy.
 2. Podstrona Współpraca została zarezerwowana dla Wydawnictw i Portali Internetowych. Nie bawię się już w wymianę bannerami z innymi blogami, gdyż doszłam do wniosku, iż jest to po prostu bez sensu. I tak nikt w nie wchodzi.
 3. Pojawiła się podstrona Linki. Zgłosiłam swój blog do oceny w kilku (a dokładniej kilkunastu) Ocenialniach. W ich regulaminie było napisane, że trzeba umieścić link do nich na swojej stronie. Jak mus to mus.

Spis treści
Zmieniłam w nim kategorie.
Notki są teraz pogrupowane tak:
 • Blogowo
 • Filmy
 • Książki
 • Konkursy
 • Życie

Styl pisania
Teraz treść notek nie będzie już wyśrodkowywana. Sądzę, że lepiej wygląda jak jest wyrównywana do lewej.


Harmonogram notek

Notki ukazywały się przeważnie z częstotliwością jednej na tydzień. I to się nie zmienia.
Miesiąc = 4 tygodnie = 4 notki. Z tym, że teraz będzie to wyglądało tak:
 1. Recenzja książki lub filmu.
 2. Opowiadanie lub inny twór prozaiczny.
 3. Recenzja książki lub filmu.
 4. Miesięczny melanż
Numer odpowiada za poszczególny tydzień w miesiącu.
______

I co o tym wszystkim sądzicie?
Jakieś sugestie bądź uwagi?
Wyraźcie swoją opinię na temat tych wszystkich zmian w komentarzach.
To dla mnie niesamowicie ważne, bo blog ma być wygodny przede wszystkim dla Was - Czytelników.
______

Obrazek z nagłówka pochodzi STĄD.

8 komentarzy:

 1. Zmiany są dobre. Czasem należy wręcz coś zaktualizować, niż stać w miejscu i nie ruszać niczego. Podpowiedzi nie mam, bo to nie mój blog, a każdy widzi to inaczej ;]
  Mogę jedynie życzyć Ci powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w przeprowadzaniu zmian!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na re zmiany i zycze powodzenia ;p
  pozdrawiam i zapraszam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa jestem, jak Ci wyjdą te zmiany ;) Życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że liczyłam na bardziej rewolucyjne zmiany, bo te zmiany, to prawie żadne zmiany (wiem, powtarzam słowo "zmiany", ale cóż... O, znowu powtórzyłam xD). Wciąż będzie można znaleźć tu to samo tylko w innych dawkach. Jestem nieco zawiedziona... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że to Twoje zawiedzenie minie po przeczytaniu nowych postów :)

   Usuń
 6. Hm, widzę, że nowy rok wszystkich bardzo pozytywnie napędza. Mam nadzieję, że uda Ci się spełnić blogowe postanowienia, czasem brakuje czasu, więc życzę Ci go mnóstwo z całego serca, byś mogła spełniać swoje pasje. Odnośnie zmian: "miesięczny melanż" to cudowny pomysł. Bardzo mi przypadł do gustu. Z drugiej strony - na usunięcie linków czy banerów do stron innych blogów nigdy bym się nie zdobyła. To coś, co funkcjonuje od początku istnienia blogów i jest dla mnie w pewnym sensie tradycją. Ponadto tylko dzięki linkom tak naprawdę poruszamy się po Internecie, w tym również sferze blogowej. Osobiście uwielbiam je przeglądać.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mhm, nigdy nie myślałam o linkach w ten sposób.
   Postaram się wybrać jakieś pośrednie rozwiązanie pomiędzy ich całkowitą likwidacją, a pozostawieniem w starej formie.
   Pozdrawiam!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...